Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

App-Connect. Kështu merrni aplikacionet tuaja në makinë.

 

Kështu funksionon

Dëshironi t'i përdorni aplikacionet e smartfonit në mënyrë më komode dhe të sigurt në automjet? Falë App-Connect kjo është më e lehtë se kurrë më parë. Ai ju mundëson që aplikacione dhe përmbajtje të përzgjedhura t'i përdorni në mënyrë komode direkt në Volkswagen. Ato lidhen me kabllo në ekranin e sistemit të informimit dhe argëtimit dhe mund të përdoren në mënyrë komode dhe të qartë në fushën tuaj të shikimit. Kështu bëhet e thjeshtë, për shembull që të aksesoni te muzika, lajmet, harta ose libra audio. Volkswagen ofron njëkohësisht tre ndërfaqe për lidhjen e smartfonit me mundësi të shumta: Apple CarPlay™, Android Auto™ nga Google dhe MirrorLink®. Përdorimi i Apple CarPlay™ dhe i Android Auto™ nga Google™ është i mundur në automjetet e përgatitura për We Connect nëpërmjet mundësisë së lidhjes me valë për sistemet e navigimit "Discover Media" dhe "Discover Pro", si dhe për "Ready 2 Discover", tani në mënyrë veçanërisht komode. Për të shmangur shpërqendrimin gjatë kohës së udhëtimit mund të nisen vetëm aplikacione të certifikuara. 

Mundësitë e lidhjes suaj me App-Connect

Apple CarPlay™

Me CarPlay™ nga Apple mund të komandoni aplikacionet e zgjedhura të iPhone gjatë udhëtimit. Tani edhe me valë në automjetet e përgatitura për We Connect.

Më shumë në Apple CarPlay™

Android Auto™

Me Android Auto™ nga Google™ ju përdorni me siguri aplikacionet e përshtatshme të smartfonit tuaj gjatë udhëtimit. Tani edhe me valë në automjetet e përgatitura për We Connect.*

*Mundësia e lidhjes me valë e Android Auto™ nga Google™ do të përdoret te Golf i ri në një moment të mëvonshëm.

Më shumë në Android Auto™

MirrorLink®

Me MirrorLink® juve nuk ju duhet më të hiqni dorë nga aplikacionet praktike kur jeni pas timonit.

Më shumë në MirrorLink

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team